ÚTERKY NA PŮL CESTY23. Července 2009


Tak mám pocit ze se ta letošní sezóna UNC docela podařila. Zúčastnil jsem se jenom derniéry, ale představení to bylo parádní. Vypadá to Robe na pěknou tradici, která by se měla zalévat jako další rostlina Roadodendronu!


Tady je pár kouzelných otisků Želivského setkání:
Jelikož mají někteří z nás za sebou poněkud dramatický první díl úterku na půl cesty, už tedy tuší jak vypadají stvořidla. Je fakt že je to dost profláklá destinace, kde se to hemží vodáky a rodinkami a tak je někdy až přelidněná. Z tohoto důvodu jsem zapátral po další možné lokalitě.

Jelikož Vrba naznačil že poblíž Havlíčkova Brodu by to bylo spravedlivější pro Brněnskou enklávu, zaměřil jsem se poněkud východněji. Kolem HB je to ale nuda a nic tam není. teda mimo rozvodny el. energie, kde už 30 let úspěšně působí můj otec. Nedaleký kraj Humpolecký je mnohem rozmanitější a poetičtější, což je pro motorkáře enduristu základním předpokladem k ukojení ducha. Ano tímto nastává i nová dimenze těchto setkání a to je objevování a následná orientace v prostoru. Proč si nenajít vlastní, originální a třeba i doposud nezprzněný kousek země, kde je klid, voda, les a hospoda s příjemnou obsluho a dá se tam přespat.
Takže tady je nástřel možných nových míst k společným meditačním setkáním:

Kachlička je rybník nedaleko Humpolce s kempem, kioskem a lochou pro složení hlav. Asi to nebude taková atrakce jako stvořidla, o to více jemné poetiky a venkovského vřelého přijetí by se nám mohlo dostat. není to ale prubnutý.Želiv - kemp na řece Želivka. To je hodně velká romanťárna. jelikož je vesnice co by ulomenou spojkovou páčkou dohodil. dá se předpokádat pozdní zavírací doba a dobrá dostupnost. Možná i drobný rybolov by mohl některé z nás přesvědčit. A hlavně, není torybník, takže zřejmě nehrozí sinice a řasy.Další ze zastrčených kempů, jednou jsem jel kolem na kole a vypadalo to dobre. Je to ale 14 let zpátky.... Je to trochu dál od dálnice, takže poněkud horší pro možnost rychlých dálničníc návratů v rychlém pruhu. Jak je to s hospodou netuším.Volné kempování v přírodě. Kolem Humpolce a v širokém okolí jsou stovky rybníků a míst, kde by se dalo kempovat na divoko a udělat si álesácký večírek. Výhodou je absolutní soukromí a radost z hledání místa, nevýhodou je nulová možnost zakoupení potravin a lihovin. Ty si ovšem dokáží pravověrní enduristé přivézt na svých strojích, že? I tato verze mi přijd zajímavá.

Žádná z těchto destinací není na 100% jistá jako již vyzkošená Stvořidla, přez to by to stálo za pokus. Za 14 dní budu na vysočině a tak si vezmu kolo a objedu široké okolí a zjistím aktuální stav. Co vy na to?

V předcházejícím článku WANTED byla vznesena ostrá prosba na doporučení vhodné lokality pro romantické úterní dýchánky. Z přehršle návrhů jsem vybral Hynkův, a sice kemp u Sázavy, v místech vysoké vodácké expozice, kde se odpradávna říká STVOŘIDLA. viz červený stan na turistické mapě tady:
http://www.mapy.cz/#mm=TP@sa=s@st=s@ssq=camp%20STVOŘIDLA@sss=1@ssp=135080593_134405717_135189777_134515797@x=135120768@y=134459392@z=13

Smyslem celé akce je se vidět, popít, poklábosit, no prostě znevšednit si úterní večer. Přespat v lůně přírody a ráno šupky dupky do procesu. Z Prahy je to cca 91 km (1 hodina 22 minut), z Brna je to cca 131 km (1 hodina 47 minut).

Celou akci v tuto chvíli nastavuji, jako tradiční úterky na půl cesty, nicméně naplnění každého úterka bude záviset na počasí, ochotě, časových možnostech... Viděl bych to tak, že se odpondělka na webu schatujeme, jestli to dáme, či ne. Tak v úterý se budu těšit.
Rob

http://foto.mapy.cz/62633-Stvoridla-most-u-kempu