Moje 1.enduro-Enduro Opařany23. Srpna 2011Tak pánové! V týdnu jsem se nechal ukecat a v pátek 19.8.2011 vyrazil na svůj 1.enduro závod.


Vyráželo se v pátek v 18h.
V 15h jsem jestě přezpouval obě kola.Což jsem v sobotu, při závodě několikrát ocenil. V pátek byla pěkná buřina a na mnoho místech bahna. No, bažiny! Vlastně taky výměna ulámaných páček za předepsané s kuličkou vzduchového filtru a mazání řetězu!
20.00h Opařany,přihlášení do závodu, poplatek 1100,-Kč, technická přejímka. Probíhá v pohodě a chlapi neřeší maličkosti. Překouknou motorku, homologaci a značku helmy. Řidičák, techničák a SPZ, je jedno jestli origo nebo napsanou na kuse papíru.
21.00h hospoda v Opařanech, večeře 2 borůvkový piva! Kecáme o ježdění. Kluci (Roman,Petr oba trialisti - posledně jmenovaný několika násobný vícemistr republiky.) povídají o trialu, mistrákách a Erzbergu 2011, kde byl Roman s konečným umístěním 83.v pořadí. Připadám si jako chudáček a začíná mě ještě víc bolet břích, jak myslím na to co mě zítra čeká.Do čeho jsem se to nechal ukecat.Sakra!
23.00h zpět do kempu, další dvě pivka a těsně před pulnocí jdu spát!
Všichni kecají, co všechno mají za sebou.....mě z toho začíná ještě víc bolet břicho, jsem nervozní jako prase ,jdu chrápat. Celou noc jezdím výjezdy sjezdy,tlačím,zvedám. To jsou sny,že! Konečně je ráno!8.30h rozprava:
Pánové,je mokro,ale není to tak hrozný jako minulý rok. To bylo samé bahno! Kdo to tu znáte,nemá cenu o tom mluvit. Pro nováčky. Je tu uzký mostík přes potok. Klouže to! Takže nohy na zábradlíčko a pomaličku,nic hroznýho. Potom prujezd pod silnicí.Slezete,chytnete motorku,nakloníte na sebe, přez rychlost a spojku protáhnete rourou a hned za rourou doprava. Hele,jde to! Pak jsou nějaké výjezdy a jeden sjezd. Prvních 10m je ostřejších,ale pak už to jde! Kdo se bojí, chcípne,dá jedničku a spojka, brzda, svede to dolu. hele,nic co by se nedalo. Hobby jezdci mužou o 10m vlevo a jet to nejprudší po vrstevnici. (pánové to jsem ještě nejel, takový kopec a že jsem se rozmýšlel jestli jet). Pak je jeden motokros a jeden enduro test. Do 1.časovky máte 42min,do druhé 1.50h. Mělo by vám to v pohodě stačit. Tím je to všechno! Hodně štěstí!
Tak skončila rozprava a mě polilo horko. Jdu na záchod!
Startuju v 10.40h. Ještě číslem 146! Ahoj, jedu 1.závod v životě! Já si zase teprve ráno v 8h vyzvedl motorku. Mám ji prvně (berg 300fe),vím jen že vrčí,drng-drng-drng.Startujeme,držím se ho asi km,pak mizí nekde v lese. Dojíždím k můstku nad potůčkem,někdo leze z vody,motorka stojí opřená na mustku. Berg 300,start.číslo 146! Ty vole,naštěstí je to teplý!Jsem mokrej až po krk. Nasedá a ujíždí. Stojím před můstkem,necítím zápěstí. Tohle mi nepridalo! Dávám nohy na zádradlíčko,rozjíždím se..... Hurá jsem suchý! Jedu dál! Lesní cesty,bahno,dlouhé drážky vyjeté od motorek. Výjezdy, kořeny, sjezdy,přejezdy potoku. Jak trubka čekám pod jedním výjezdem,až na mně vyjde řada. asi 10min,než mi dojde,že je to závod. Aha,tady se nečeká! Předjíždí mě tam spousta lidí co na nic nečekají. Dvojka,plyn a hurá. Objíždím někoho, kdo zůstal vyset a valím nahoru. Dobrý! Zasa bahna,výjezd. Napoprvé nic,otočka,jedna a šup. Na dupáka,ale nahoře. Bahno,potůček,výjezd! Pičo! 5lidí,každý čučí! Přidávám se! Někdo to zkouší,končí v polovině,z poloviny ho tahají na kurťě! Pak ještě několik! Dvojka,plyn. Tak holka jdem na to! Končím v polovině! Poředatelskej panáček mě chýtá za vidli,2jka-plnej-spojka,rozjíždím se a na dupáka až nahoru. Dobrý pičo,dobrý! Jsem vycucanej do posledních sil! Piju,piju ......asi jsem nevyndal hadičku od camelbaku z pusy. Asi! Motokros drnkám, nemužu. Skoky jen přejíždím. Bojím se že mi vypadnou řídítka z rukou na každém drnu. A vypadla! V poslední zatáčce, 4m před cílovou fotobuňkou. Jsem uplně hotovej. Chce se mi vzdát! Myslím na Hajného, rallye na Ukrajině a poslední Rumunsko. Ahoj Jirko! Tím tě zdravím! Proti tomuhle letos vlastně nebylo nic, co by stálo za řeč! Asi ani skalky a 5tivýjezd. Né, trať byla krásná! Beru zpět i kecání z loňské a předloňské Ukrajiny! Oproti tomu co teď prožívám to byla procházka rájem. Ani hodu helmy do lesa se to nevyrovná! Lenko!Zase nějaké polní,lesní cesty ,enduro test! Zase jen drnkám a předjíždí mě,v měreném useku,2-3 jezdci. Ostuda???? Vůbec mě takováhle otázka nenapadá. Nemám na ni sílu! Energii! Čas?????
Chci být v cíli!!!! Druhé kolo najedu,vzdám! Jsem tak měkej,takovej srab??? Přeci tu nechcípnu? To vše ještě jednou???? Zdá se mi to nereálné!
Vidím cíl! Poslední bahno,pole,depo!
Stavím moto na stojan. Sundavám helmu,rukavice,chránič.košili. Piju,jím sušenku,jednu,druhou,čokoládu,isostar. Jeden ,druhej!
Přijíždí Roman, v profi třídě.
Tys už dal 2kolo???? Ptám se. jo!
Nevěřím svým uším.
Už nejedu,nadělij jsem si cca 30min! Fakt to asi nedám! Dal ses na boj,tak bojuj!
Myslím na Petra,jak se mi bude uličnicky smát,že jsem měkej!
Kurva jedu!
Beru helmu,leju benzin,vodu do camelbaku.Utahuji komprasi na pérování o 2kliky. Jedu na start!Dostávám kartu do dalšího kola.
chcete jet????
Jo,jo! O čas mi nejde,chci to jen projet Evidentně jsem je na startu pobavil.
Vyjiždím! kolo už znám,vím co mě čeká. S poladěným pérováním funguje motorka mnohem,mnohem líp. Jede se mi skvěle.Předjíždím nějaké lidi.Nikde nikdo nepřekáží! V 1.časovce mám 5min fora. Tankuji,odpočívám. Trať vysychá,jsou vyjeté pevné,suché drážky. Mám skvělý pocit z jízdy. Motokros,drnkám. Nechci se zmastit,když už o nic nejde. Enduro test! Drnkám,stejný cíl!Nezranit se! V prvním kole mě nakopl kořen a trefil jsem strom. V tomhle,na stejném místě,si říkám:
teď si na mě nepřijdeš!
Prást a jsem na stromě. Stejné místo, stejný strom! Nemůžu se udržet smíchy,mám hubu od ucha k uchu! A to je měřený ůsek.
Pak už nic,co by stálo za řeč!
Co říci závěrem! Předjela mě i jedna slečna! Klobouk dolů! Né,že bych byl borec,kterého pokoříla. Ale,že i tendle sport holky dají!Dámy,Klaním se!
Jsem rád,že jsem se nechal ukecat a šel do toho! Zkusil něco nového!
Chtěl bych poděkovat pořadatelům,za perfektní přípravu! A za sebe,přeji si,aby to nebyl muj první a poslední závod!
Postřehy po závodě: taky jsem zapomněl na dva kamenité ůseky úzkým potůčkem. Nezapomanu taky na rozhovor kluku.
Petr: já čekal drsnej sjezd.čekám,čekám! A zjistil jsem to až v cíli!
Roman: Takys ho dal po předním?
Petr: Jo,Jo!Dole jsem to pak pustil doprava a lidi tleskali! To se mi líbilo,tak jsem to udělal i v druhém kole
Roman: Já taky! To bylo dobrý! To mě baví! A co ten potok??
Petr: Ty vole to bylo perfektní! Dával jsem si to přes ty kameny a sem tam někoho předjel! To bylo super! (Za dvě kola jsem si nevšiml místa, kde se dalo předjíždět. Poznámka autor!)
Mám se hodně co učit! A to mě fakt láká!!!!!!!!!!!
Hoši díky!!!!!!

http://www.endurotabor.eu/vysledky2011/oparany/E3Hobby.pdf