Cross contry mastodont Hradiště u Klatov7. Listopadu 2011
Tak já to zkusím, něco napsat,ale výsledek uřčitě nebude jako ten z ježdění!
Začalo to na Libavé! Hele,jedeš taky na crosscountry do Hradiště? Uherského???? Ani jsem nevěděl, že se to bude konat. Protože byla dobrá nálada,říkám, přijedu!No, tak jo! Je sobota ráno 5.11.2011 5.30h. Vzbudit 7letou dceru a přemluvit ji, aby se oblékla a jela s tatou na závody, nebylo jednoduché. Ale nabídka DVD přehrávače a spousta pohádek sebou naštěstí zabrala.
V 6.10h sedáme do auta a vyrážíme směr Hradiště. V 6.30h máme sraz na Cukráku s Martinem a Luckou. Nastíháme, tak posílám sms, že máme 10min sekeru, což sedí, ve 3/4 vyrážíme z Prahy na Příbram.
Cestou trošku bloudíme, navigace nás vede cestou, necestou. Místo 112km,1.30h, najíždíme 154km a 2,15h. Jsme tam!
Sundaváme SE z vozejku a 450EXC, Martina, vyndaváme z dodávky. Jdeme se zapsat. Já do dvouválců! Martin do třídy Open!Ptám se:"Kdy jedou velký?"V 10h dvouválce, ve 14h open!"Když si zaplatím startovný, mužu si dát i Open? "Jasný! vezl jsem si sebou ještě svou druhou lásku EXC 300. Moc šikovná holka!


9.15h:startuji SE a jdu se obléct! Něco kolem pul desáté vyrážím na treningové kolo. Pěkně od startu. Nejdříve motokrosová trať, pak do lesa, výjezd mezi stromy a pak krátký kamenitý výjezd vlevo, nebo vpravo. Pár zatáček mezi stromy a zpět na trať, zase část motocrossu a konečně, po cílové rovince zase do lese a endurová část kola. Mezi stromy, kameny, nahoru dolů, levá, pravá. Super! Jo, tak tady to bude už v druhým kole nejméně na dvou místech pěkně ucpaný. Říkám si! Ladím přední tlumiče. Jednou,dvakrát...sakra,není to ono. Dokončuji kolo a jedu k autu sundat vestu a pro pití na záda. Myslím si, že bude hodně potřeba!
Jedu na start! Zase se na mě čeká! Né,ale přijíždím mezi posledníma. Stoupám si do řady. Startuje se bez nastartovaného motoru. Jde se na to,START!
Můj plán byl jet ve středu pole a postupně se prokousávat dopředu. Jenže už po 100m jsem zjistil, že tempo je mi pomalé, navyhovuje(promiňte kluci) a musel jsem vás předjet. V lese, v enduro části, jsem upadl na tom nejjednodušším místě a při zvedání motorky mi Krtek ještě přejel nohu, ale nic si z toho nedělej kámo! Vím, že to nebylo schválně a já bych to udělal taky, je to závod, kurňa. Né! Pak se mi naskytla scéna co asi už mockráte neuvidím. Hajnej se,toho času na 1.místě, zasekl mezi kameny a tolik řevu a vzteku jsem u něj nikdy neviděl a ani natušil,že to tak pěkně umí. Rád bych vám to popsal, ale to by fakt nebylo ono.
Tak jsme ho objeli, někteří, a hurá dál. Pak už jen motocrossová část. Mezi tím jsem ještě 2x, 3x ladil přední tlumiče, ale né a né to doladit. Tak jsem to nechal a už jen závodil. Musím říct, že je to dobrý pocit, když své soupeře dojíždíte o jedno a více kol, to jsem si užíval, vlastně ještě užívám, poprvé. Doposud jsem vždy byl ten, koho předjížděli.Jo,a taky už jsem konečně začínal vidět to modré HP2. No a pak už byl cíl. Trochu mě to zaskočilo, protože podle mých hodin se mělo jet ještě 30min. Abych se dozvěděl, že byl čas pokrácen z původních 90 na 60min. No pánové?????!!!!!!
Pak pauza, pití, koukando na jednoduchy nad 600. Pití a pití a.............to byla žízeň jako trám!
Teď k Open třídě! Nastartovat tříkilo a jít se obléct. Pro ty, co nerozumí dvoutaktu, čím teplejší tím lépe drnká. Nasadit helmu a vyrazit na trať. Chtěl jsem vědět, jak se změnila po 6tistovkách. A udělal jsem dobře. V mnoha místech byla trať suchá, lepší něž při dvouválech, ale hlubší koleje. Po pár metrech jízdy jsem si předl jako kotě. Jet na 300 po 60min na 950SE je prostě paráda. Ta lehkost, obratnost a dravost. Prostě nádhera! Špatně se to popisuje. To se musí zažít. Asi jako by jste po 50km na horském kole po silnici sedli na závodního silničáka.
Vystartoval jsem jako uplně poslední. Jako vždycky - ze zvyku, aby mi zase někdo v tlačenici nenalomil pr... , modří už vědí. Ale dlouho to nevydržel! A začala stíhací jízda. Nevím co o tom psát. Byl to den, kdy jde všechno samo. Moje srdeční pasáž byla ta v lese, nádherný enduro! a myslím, že to bylo vidět! Tam kde někteří mezi stromy ve sjezdech, nebo výjezdech končili, brzdili, padali, mně se jelo skvěle a spoustu lidí jsem předjel. Vlastně možná všechny. vlastně né! 1.ho a 2.ho né! To bych kecal. A bylo z toho 3.místo!
Ale jak říkám, když to jde, tak to jde a člověk se ani nemusí extra snažit, aby něco dokázal. Skvělý den,paráda!!!!!!!! a já měl ten den zrovna tohle štěstí!


Tak motorkám zdar!!!!!!!!! Ať vám to všem taky tak jezdí! Už pro ten skvělej pocit!
Ahooooj, JirkaF instruktor!