NATURAL 95 V DIESLOVÝM MOTORU


Možná to sem nepatří, bo se jedná o automobilový zkrat, ale říkám si, že škoda nepředané zkušenosti...
Dnes mi kontrolka mého Peugeot Partnera naznačila, že jestli nedotlačím palivo, tak už si moc nepojezdím. Byl jsem trošku ve stresu, tudíž hlava řešila něco jiného než zbytek těla a tudíž jsem poslal do nádrže diesla 50 litrů Naturalu 95. Při tankování mi otec Furat sice poslal nějaké indicie (třeba cena nafty mi přišla poměrně vysoká), ale pokud nění příjmač naladěn, marné je Furatovo snažení.


Jako skoro každý den jsem naložil kolegyni, kterou vozím do Prahy do práce a už si to metelíme směr Praha. Po cca 20 kilometrech auto začalo podivně cukat a v ten moment mi to došlo. Já kuna tupá, hloupá, vystresovaná... Dojel jsem ještě 300 metrů k pumpě, poslal kolegyni na stopa a jal se nepříjemnost řešit.
První co jsem zaregistroval byl umolousaný pašák, těsně předdůchodového věku, chodící po pumpě v oranžové vestě a zalívaje z konve opatřené logem OMV, torza chuděry flory zlidšťující exteriér pumpy. \" A hele, muž, ten jistě bude znát rozměr mého problému a řešení bude otázkou velmi krátkého času.\" Vždyť 2metrová hadička a pár kanystrů je přeci standardní součástí každé KPZetky slušného člověka, natož benzínové pumpy. Byl jsem přesvědčen, že si dokonce budu moc vybrat barvu hadičky i kanystru, aby jsem byl sladěn s oblečením a nerušil vkus dam pokukujících po mě z tónovaných oken Džípíčků. Opak byl pravdou. S pašákem byla řeč, ne že by nebyl ochotný, jak s polohluchým ukrajincem alergickým na přemýšlení, tudíž jsem po 10ti vteřinách rozhovoru už jen obdivoval jeho krční ochlupení (značné délky), které se draho z jeho nechutného dekoltu a vytvářelo mu takový light krejzl. Trošku jsem zalitoval, že se neživým výrobou paruk, bo toho oholit už bych nemusel do konce života máknout a rozhodl se k dalšímu úplně zbytečnému kroku, tedy požádání o pomoc dámy obsluhující platební a pečící elektroniku pumpy OMV. A jelikož je rakušan důsledný, zřídil pumpu po obou stranách, a já tak mohl řešení oddálit ještě o jednu návštěvu druhé pumpy.
Bylo od dam opravdu rozkošného, že se mnou na celou vteřinu sdílely můj problém, nicméně jsem se dozvěděl jen toliko, \"to je blbý, to byste s tím neměl jezdit.\" Poděkoval jsem, podotýkám s úsměvem, bo tyto situace z nepochopitelných důvodů mám rád, snad proto, že ze všedního dne dělají hodinu dílen na základní škole, vše končí, jako v pohádce, orgasmem a jeden odchází obohacen o cennou zkušenost velokosti mexického dolaru.
Po tomto jalovém ántréééé přistupuji ke krokům, které už by měli přinést kýžené ovoce v podobě Naturalu nevim kde a nafty v nádrži.
Volám našemu Guru přes techniku, Jírovi Instruktorovi. \"No jo, to je blbý, to musíš všechno vycucat ven. Tak 3 litry tam na celou nádrž nafty zůstat můžou, to se dělá v zimě, aby nafta nezamrzala.\" \"Mrkni, má nádrž zespodu vypouštěcí šroub?\" Ale kdepak, žijeme v době plastové, tam žadný vodiče nejsou. \"Tak to budeš muset narvat hadičku do otvoru pro tankování a vinnařskou metodou natural vysát nebo se dá koupit jakési pidizahradníčerpadýlko za stovku, který se nasadí na vrtačku... Popřál mi mnoho štěstí, posmáli jsme se až jsme se za břicho popadali... Volám své ženě, žadám jí o pomoc a předávám jí azimuty, dle kterých najde vše potřebné (kanystry a hadičku) pro řešení nepříjemnosti. Zavolat Lucii, když je mi ouvej, je většinou totéž jako zavolat Wolfa, který řeší problémy. Poradila mi, ať si koupím kávu, noviny a čekám. Koupil jsem si Reflex s Paroubkem na titulu, kávu nevalné chuti (bože, proč do těch presovačů za půl miliónu kupujou Jihlavanku a chtějí 4 pětky za kafe. To je takovej šlendrián...) Neudržím mysl v řadcích Reflexu a nustále přemýšlím, jak to udělám... \"Co když v ústí ,kde mizí benzínová pistole, bude nějaký sítko a hadička se nedostane do nádrže?\" \"Co když Výška dna nádrže nebude dostatečně vysoko a vinařská stáčecí moudrost mi bude platná...\" \"Mohl bych to auto natlači na nějaký cihly a tím ho zvednout...\"\" Jo to je dobrej nápad.\" Jdu hledat cihly.
Po cihlách jako by se země propadla, dokonce nepřijelo natankovat ani žádné nákladní auto převážející tento artikl, tudíž má karma zůstala o 2 neukradnuté cihly lehčí. \"Víš co, vyheveruješ to auto... alůe máš jonom jeden hever... Přijede Lucie s feldou, tam je taky hever... Vydržej hevery váhu auta... přefoukni zadní gumy, to bude taky cenťáček, dva ki dobru...Víš co, vytlačíš auto zadníma kolama na obrubník... ty vole, co tady budes cvičit s tou almarou, zasuň tam tu hadici a pak když to nepoteče, začni to řešit\" .
Je tu Lucie. beru hadičku a tři 5litrový kanystry... zasouvám hadičku nadoraz (\"a doprdele, nějak se mi ta hloubka nezdá, že by přeci jenom nějaký sítko?)\" Nacucávám a už to valí. Benzín se řine z hadičky do kanystru. \"to bude určitě jenom chviličku, určitě se nedostala hadička až na dno nádrže a brzy bude na suchu.\" Po 3 kanystru jsem se uklidnil a začal věřit, ze konec hadičky je v nejnižším bodě nádrže a trpělivě plnil kanystry. Ty si s výhodopu přelívá Lucie do své nádrže. Bohužel má ji způlky plnou (dovoluji si upozornit, jak relativní je i z půlky plné a z půlky prázdné). takže po chvilce odcházím koupit 10 litrový kanystr a za další chvilku 5 litrový. Říkám si že vyheveruji opačnou stranu auta, aby se nahnulo a veškerý benzím přetekl směrem k čerpacímu otvoru. Myšlénka dobrá, exekuce snadná. Volám Jírovi, co se může stát s dieslákem pokud jeho útrobami poteče ještě chviličku Natural místo nafty. \"Kup si olej, co se lil do dvoutaktního fichtla, šoupni do nádrže velkýho panáka až dva a celý to zalej naftou.\" \"Jde o to, že nafta je mastná a je potřeba aby s olej urychleně dostal a promazal čerpadlo. \" \"Asi ti to chvilku bude hulit, ale bude t v cajku. \"
Další kanystr už nebyl potřeba a tak zavazadlový prostor Luciiny Feldy je obtěžkán ještě 30 litry Naturalu. Krom plne nádrže, samozřejmě.
Nalívám olej do nádrže a tlačím Partnera ke stojanu kde, autíčko polkne 54 litrů nafty. Startuji... Chvíli se ozývají zvuky jako když klapou ventily, a po 2 minutách je autíčko spokojené a přede jak kocour Mikeš při ladovské zabíjačce. Uff. Párádně vyřešnej problém. \"Díky Lucie a Jíro\" .
Dovolil bych si na závěr takový výkřik: \"Vy co máte motorku, či auto na benzín a další na naftu, vězte, že otázka nezní jestli se někdy stane, že dojde k této fatální záměně, ale kdy se to stane...\" Takže až se to stane... tak www.roadodendron.cz ...
Rob