Premiéra IRANMANA v kinu Aero21. Září 2009V sobotu 19. září 2009 proběhla v kultovním pražském kine Aero slanostní premiéra nového filmu Roadodendronu IRANMAN. Účast byla vpravdě neskutečná, přez 200 hostů v 18:00 zaplnilo hlediště sálu. Po krátkém Františkově přivítání spustil nekutečný proud hudby a emocí íránský zpěvák Shahaba Tolouie.


Několik tradičních perských skladeb doprovázených na tradiční perský nástroj sitár vystřídal perskolatiský příliv emotivní, energické a naprosto geniální hudby. Shahaba naplnil sál obrovskou energií svým zpěvem a brilantní hrou na kytaru.

Po 45 minutách a dlouhém alpausu následovala krátká přestávka, načež světla sálu opět poteměla a Iranman konečně spatřily nedočkavé zraky obecenstva. Vzhledem k závěrečnému potlesku a reakcím diváků (i přes horší zvuk v sále, za což se dodatečně omlouváme) to nebyla zbytečná práce a další kousek do videotéky dobrodruhů a cestovatelů je na světě.

Příjemnou tečkou na závěr íránského večera bylo občerstvení v podobě perských taštiček, plněných vším možným, dlouhými diskouzemi v baru a foyeru kina.
Ještě jednou všem dík za upořádání premiéry a hlavně hostům za účast.