Struhařovskej zajíc 1/201027. Dubna 2010První ušák byl zajet nedaleko benešova v lesích a hájích. Byla to proste paráda.

Tesne po pul druhy podle původního plánu dorážíme s Oulou na jeho navoněný KTM 690 R do Struhařova. Na dvorku si Miluláš recituje hlášky z našich filmů a tvrdí že jsme všichni spadli do dortu a Robert byl nejlapší v Tunisu. Ten nás vítá v domácím: pokud pánové spěcháte, tak jsmte to špatně. Ještě přezouvám a měním brzdové destičky. Rosa zkušeně přezouvá přední kolo, my ostatní se snažíme rozluštit japonskej rébus s miniplíškem, kterej drří přední destičky na svém místě. A jelikož nejsme lemplové a káva se musí popíjet horká, za dvě hoďky to máme v cajku i s jedním skřípnutím duše a následnou výměnou.Pak už nic nebrání tomu pokořit okolek. Teda ještě vezem sklenice Majzla do nedaleké restaurace a pak už zahybáme do lesů a luhů. Kde jsme jezdili nevím. Motali jsme se částečně v kruzích, častokrát se vraceli kde cesta končila. Sem tam jsme objeli závoru, sem tam málem nalítli do pletiva. Vedouci skupiny Rob nekompromisně mizel na svých jěžkatých gumách nám krasobruslařům. Naštěstí po sobě vždy zanechal vysoustruženou turistickou zančku. Co jsem ale chtěl zmínit, byly výjezdy. Fakt prudký, fakt dlouhý a hlavně po všem. Bahno, klacky, šutry. Je prostě fakt že když se neposereš, tak mašina nemá problém. Celý je to v palici. No a urval jsem ten krásnej nástavec na blatníčku, takže mi zase lítá bahno do chladiče a tak to má být.
V jedné z vesnic jsme si dali opět hádku s domorodcem co nás chtěl slovně zastřelit a pustit na nás psy (jako bych ho už někde viděl) a trochu nám pokazil náladu. Ale jen trochu. No a závěr patřil motocrossová trati za Benešovem. Ztvrdlý bahno nadělalo strašný rolety a mě osobně to po lesních orgiích moc nevzalo. Výjezdy dobrý, sjezdy fajn, ale nějak to bylo naednou umělý. Naštěstí je tam i ta pověstná roklinka což je labyrynt cestiček, sjezdů a výjezdů, kde jsem se párkrát pokakal a díky Oulovi otáčel i motorku před srázem. No a pak už jen výbornej Majzl a to je všechno přáteleé. Tádydádydá.....
Jo ja pak ještě jel na Pálavu, aspoň se mi v noci v dešti umyla motorka na dálnici. Ale to je jinej příběh.
Fotogaletie zdefotky