Motosalon 20117. Března 2011


Letošní motosalon v Letňanech se termínem kryl s motocyklem na výstavišti v Holešovicích. Už to mělo být varováním.


Po loňské absenci jsme se rozhodli opět navštívit výstavu Motosalon. Z nepochopitelných, nebo pochopitelných, ale naprosto stupidních důvodů se termínem kryla s výstavou motocykl v Pražských Holešovicích. Ale co hůře, kryla se i s mezinárodní motocyklovou výstavou v německu.
Každopádně jsme s vidinou menšího návalu s šest odpoledne v pátek zaplatili 150 kaček vstupné a vrhli se na ocelové krasavice. Mé nadšení se ale rozplynulo hned za branou. Novinek jen poskrovnu, sem tam nějaká unavená krasavice válející se po motorce, kde nic tu nic. Přišlo mi to jako výprodej motorek a doplňků. Zklamaně jsem museli konstatovat že nás na výstavě v podstaté, snad kromě Vespy a dvou Husabergů nic nezaujalo. Bída bída bída. U baworáků elektronikou nadupaný šestiválec, opuštěná Super teneré, ve stánku Hondy krčící se Crossrunner a modrá KLM LC8 Adventure která působí zase o něco méně terénním dojmem. I když je to edice 30 let Dakaru. To je asi všechno co si pamatuju. Ještě setkání s Igorem Brezovarem a poměrně slušný stánek Touratechu s tradičním kinem. A Triumph Tiger 700 ve stánku jakáhosi motorkářského časopisu.
Pro mě osobně byla celá výstava velkým zklamáním a vyhozenejma penězma. Ani prodejci se netvářili moc nadšeně a těch pár známých co jsem tam potkal taky neskákalo do stropu. Prostě taková malá česká výstava toho, co můžete vidět na webu nebo v showroomech.
Pro mě osobně to byla asi zase na dlouho poslední výstava motorek na kterou jsem šel. Dokud se tady něco v organizaci výstav a snaze vystavovatelů nic nezměmí, budu radši chodit na dřevostavby a výstavy hraček. Howgh Hynek.

Dobře, já budu trochu min zpruzeny. Téměř žádné nové motorky, žádná překvapení, v podstatě šourůmy na jedné velké ploše. Minimum doplnku, skoro žádný malý tunér, co má přesně ten kus plechu, který potřebuješ. To je fakt. Na druho stranu mě potěšilo nezávazné kecání s lidmi na různých stáncích. Nikdo mi netlačil katalogy, nevnucoval ceny, nemachroval s kW, všude to bylo úplně normální pokec normálních chlapů. Ať už to bylo Moto Guzi, Vespa, TT, Igor Brezovar, KTM nebo letitý závodník a trenér u plochodrážních speciálů. A v tom se Motosalon výrazně liší od veletrhu hraček a dřevostaveb. Proto půjdu příště zase.
a ještě technická: i přístě zaparkuju na P+R u metra Letnany, bo je to tam jen za 10kč. A zbytek prožeru a propiju. Nejlepší byly ty buřty na pivě...
Venca.