BUDIŽ SVĚTLO

Aneb xenon + mlhovka pro LC8 od Touratechu.
Po tuniské zkušenosti, kdy jsem i přes rožnuté dálkáče viděl velbloudy uprostřed cesty až 20m před sebou a váhal mezi podjetím a podkluzem, jsem musel se světlem něco udělat. Dostala mě nenápadná Fog+Xenon sada od TT.Pres vikend jsem to nahodil. Kraaasne jsem si zamontoval. Kdyz jsem sundal koplet kapotaz, rikam: Lc8 je kroska! ale mastodontni! Vyrobky a navody z TT jsou UPLNE komplet, sestavi to i inža z FM a jakoze tech dratu je! Kdyz jsem pak ten xenon v garazi rozsvitil, malem jsem oslepl. A vsichni pavouci utekli. Jak po vybuchu atomovky. ja su tak stastnej!

Jediný zádrhel byl při montáži mlhovky. Podle origo návodu mi zbyvalo napojit červený drát. Červená je většinou zásadní, nejenom na semaforu. Tak jsem z webu TT stáhl separé návod na mlhovku a bylo to jasné. Červený drát připojte na baterii + !!! Vy lišáci turatechoví, že se vám po mě styskalo a chteli jste me videt u vás v garazi ab.gif
A žlutý drát od ovladače na řidítkách k origo potkávacímu světlu (přimo k žárovce) jsem po cestě ještě rozdělil svorkou, abych mohl drát případně rozpojit a maska mi na něm při demontáži nevisela.

Místa je na mašině sakra málo, takže jsem musel všechny dráty od kokpitu k baterce proplítat mezi rám a motor, bo bandy licuji akorát na rám, olejvanu a atd. Draty v poho, ale protáhni tam i pojistky, do...! V kokpitu to samé, narvat tam zpátky origo masku se světlama chce trochu hrubé sily. Ale když máš dost zipů, nejak tam klubka navěsíš.

Se zapojenim jsem zatim nešpekuloval, nechal jsem původní doporučené. Mlhovka přes separé vypínač na řiditkách, svití jen po zapnutí potkávaček. Xenon šajní jenom s dálkovým, zapíná se aut. s ním. Uvidím kam xenon svití, předpokladám že uplně všude jako dalkové. Pokud se dá dobře usměrnit, předělal bych ho na potkavačky. Možná už má někdo zkušenosti???

Venca